Obserwatorzy

piątek, 18 maja 2012

Adresownik w klimatach pocztowych

Witajcie!

Bardzo lubię motywy pocztowe w scrapbookingu. I myślę, że chyba nie tylko ja, bo podobne klimaty nie raz pojawiają się też w Waszej twórczości:) I dobrze, bo są uniwersalne i pasują do różnych projektów i okazji.
Ja dzisiaj pokażę mój notes z adresami, do którego motywy pocztowe bardzo mi pasowały.


Oprócz znaczków 'zrecyklingowanych' ze starych kopert i powycinanych z różnych papierów do scrapbookingu, motyw znaczków uzyskałam też dzięki stemplowi z kompletem starych znaczków. Pokryłam go bordowym i brązowym tuszem Distress i odbiłam na papierze wizytówkowym. Aby moja odbitka bardziej przypominała prawdziwe znaczki, brzegi i miejsca pomiędzy znaczkami podziurkowałam specjalnym dziurkaczem, a że wycinał troszkę za małe dziurki, poprawiłam patyczkiem do szaszłyków;), przeciągając go przez każdą wyciętą dziurkę (to samo możecie zrobić bez dziurkacza, zamiast tego nakłuwając papier np. cyrklem i też poprawić patyczkiem - wymaga to może chwili pracy, ale efekt naprawdę fajnie wygląda).


Oderwałam jeden znaczek z odbitki i przykleiłam go kosteczkami 3D na jeden z górnych znaczków, a na samym wierzchu, również na piankę dystansową, dodałam serduszko wycięte z dziurkacza i pokryte preparatem glossy. W ten sposób mocno wyróżniało się od drugiego, które przykleiłam obok na płasko.


Niewielkim, ale bardzo istotnym dodatkiem był też sznureczek archiwalny, który ostatecznie nadał pocztowego charakteru mojemu adresownikowi. Bardzo wdzięcznie prezentuje się w podobnych projektach.


Zachęcam Was do zabawy z motywami pocztowymi. Oprócz produktów użytych przeze mnie, w sklepiku Stempell&Kartoon znajdziecie też sporo innych stempli nawiązujących do takich klimatów - np:
- pojedyncze znaczki - zwykły i postarzany
- miłosne stemple pocztowe - poczta miłości, serduszko list, pocztowy-kocham cię
Możliwości jest ogrom! Tylko brać się do pracy;)

Pozdrawiam!


Produkty ze sklepu Stempell&Kartoon użyte w pracy:

3 komentarze:

IWA pisze...

Wygląda świetnie!

Tores- pisze...

Rewelacja! Niesamowicie pomysłowe i świetnie wykonane :)

madebyviva pisze...

Bombowy!! :-)